Door Laos naar Vietnam

Na drie dagen Vientiane zijn we weer opgestapt op weg naar Vietnam. We zijn de hoofdweg 13 afgefietst en kwamen er achter dat het nu bijna helemaal is geasfalteerd. Dat scheelt best veel. Nadeel was dat we een stevige wind tegen hadden, waardoor de snelheidswinst voor een groot deel teniet werd gedaan.

Er wordt volop gewerkt op de rijstvelden..
Bij Vieng Kham slaan we linksaf van de dertien af. Dit is weer “de Loop”, die we nu voor een deel weer doen om bij de Vietnamese grens te komen..
Annette had weer een lekke band.. Vorig jaar hadden we 1 lekke band op de hele reis, en nu zittende we al op 4 lekke banden. Puur pech, want het zijn de zelfde type binnen- en buitenbanden.
Nog fris in de ochtend
Vorige keer waren hier grote landverschuivingen, die ze nu aan het repareren zijn..
De weg wordt vernieuwd en op sommige plekken verbreed..

We hebben weer een rustdag genomen bij Sanak Guesthouse. We waren hier nu voor de vierde keer en hebben het zien groeien met allemaal nieuwe kamers. De eigenaresse herkende ons en in de ochtend na het ontbijt hebben we tijdje met haar kunnen praten. Ze was vooral moe. Ik vroeg haar waarom er zo weinig personeel was (vorig jaar waren er veel meer meisjes), en dan blijkt dat de meisjes in Thailand drie keer zo veel kunnen verdienen en daar kan zij niet mee concurreren. Dus ook aan deze kant van de wereld arbeidsmigratie ten kostte van het land waar ze vandaan komen.

Na de rustdag in Sanak Guesthouse zijn we in twee dagen naar de grens gefietst. De grens ligt op een berg, dus dat was eerst klimmen en daarna een hele lange afdaling. We kwamen aan het eind van het Tetfeest in Vietnam. Dat betekende nauwelijks verkeer in de afdaling, maar ook geen restaurants open. Gelukkig wel een winkeltje met koekjes en fruit.

We hadden hier de presidentiële suite met balkon…( het was ooit een prachtig pand, maar die dagen lagen in een ver verleden..)
In de ochtend ontbijt regelen bij de Banh Mi stalletjes, altijd lekkere verse broodjes. Een van de vele genoegens van fietsen in Vietnam..

De mensen zijn in dit stuk van Vietnam buitengewoon vriendelijk. Zeker 90 procent groet je als je langsfietst. Onderweg tijdens het fietsen kreeg Annette een yoghurtshake van twee meisjes op een scooter, zomaar uit het niets.

Dit jaar de viering van het 95 jarig bestaan van de communistische partij…
Veel kerken in dit deel. Deze is net gebouwd en bijna klaar..
Veel rijstvelden in dit deel van Vietnam..
Hier verstoorden we de weekopening van een school..
Rustige weg en via de spoorbrug de rivier over..
Karakteristiek beeld in Vietnam. Er wordt nog veel met de hand gedaan..
De witte weggetjes brachten ons bij deze pontonbrug..
Nog meer kerken..
We zijn een paar dagen in Phong Nha gebleven. De eerste dag was heel koud de tweede dag was het lekker weer en zijn we de grotten in gegaan..
De opening van de grot..

De dag nadat we bij de grotten zijn geweest zijn we weer opgestapt. Het is nog steeds koud en bewolkt. We zijn aangekomen in Dong Hoi en daar begon het te regenen en het regende twee dagen. We zijn maar gebleven tot het beter weer werd.

4 reacties

  1. Mooi hoor, niet alle foto’s komen door maar ik kan me er iets bij voorstellen. Iris en Jesper gaan in Mei naar Vietnam, zal ze de site ff doorsturen. Geniet nog lkeer van de laatste weken 🙂

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *